Replacement insert GRAE17-NPP-B-INA
Part number : GRAE17-NPP-B-INA
INA
Description
The GRAE17-NPP-B-INA INA Replacement Insert measures 17 mm inside diameter, 40 mm outside diameter and 28.6 mm in thickness. It is made of .
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51103-SKF SKF
THRUST BALL BEARING 51103-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    28.6  MM
  • WEIGHT
    111  G
  • PACKAGING
    1
Description