Replacement insert GE30-KRRB
Part number : GE30-KRRB
GEN
Description
The GE30-KRRB Generic Replacement Insert measures 30 mm inside diameter, 62 mm outside diameter and 48.4 mm in thickness. It is made of .
  29 parts in stock (2 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB9-SKF SKF
LOCK WASHER MB9-SKF
Replacement insert - GE40-KRR-B GEN
REPLACEMENT INSERT GE40-KRR-B
Drawn cup needle roller bearing - TLAM5020-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TLAM5020-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    48.4  MM
  • WEIGHT
    410  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description