Replacement insert GE20-XL-KLL-B-INA
Part number : GE20-XL-KLL-B-INA
INA
Description
The GE20-XL-KLL-B-INA INA Replacement Insert measures 20 mm inside diameter, 47 mm outside diameter and 43.7 mm in thickness. It is made of .
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTER RING WIDTH
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    43.7  MM
  • WEIGHT
    167  G
  • DYNAMIC LOAD
    12.8  KN
  • STATIC LOAD
    6.6  KN
Description