Replacement insert GAY40-NPP-B-INA
Part number : GAY40-NPP-B-INA
INA
Description
The GAY40-NPP-B-INA INA Replacement Insert measures 40 mm inside diameter, 80 mm outside diameter and 39.5 mm in thickness. It is made of .
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6006-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6006-ZZ
Bearing inner race - IR35X40X40 GEN
BEARING INNER RACE IR35X40X40
Replacement insert - GAY35-NPP-B-INA INA
REPLACEMENT INSERT GAY35-NPP-B-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    39.5  MM
  • WEIGHT
    527  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description