Replacement insert E45-KRR-INA
Part number : E45-KRR-INA
INA
Description
The E45-KRR-INA INA Replacement Insert measures 45 mm inside diameter, 85 mm outside diameter and 56.5 mm in thickness. It is made of .
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-2RSH-SKF
Replacement insert - SA206 GEN
REPLACEMENT INSERT SA206
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    56.5  MM
  • WEIGHT
    853  G
  • PACKAGING
    1
Description