Replacement insert 1230-30ECG-RHP
Part number : 1230-30ECG-RHP
RHP
Description
The 1230-30ECG-RHP RHP Replacement Insert measures 30 mm inside diameter, 62 mm outside diameter and 35.73 mm in thickness. It is made of .
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-70X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-70X90X10-NBR
Housed bearing - 4 bolts - UCFC207-SNR SNR
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCFC207-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    35.73  MM
  • WEIGHT
    313  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description