Replacement insert 1220-20ECG-RHP
Part number : 1220-20ECG-RHP
RHP
Description
The 1220-20ECG-RHP RHP Replacement Insert measures 20 mm inside diameter, 47 mm outside diameter and 31 mm in thickness. It is made of cast iron.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    31  MM
  • MATERIAL
    cast iron
  • WEIGHT
    168  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description