Replacement insert 1075-75G-RHP
Part number : 1075-75G-RHP
RHP
Description
The 1075-75G-RHP RHP Replacement Insert measures 75 mm inside diameter, 130 mm outside diameter and 73.1 mm in thickness. It is made of .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    73.1  MM
  • TIGHTENING
    Cone-point
  • WEIGHT
    2100  G
  • DYNAMIC LOAD
    66  KN
  • STATIC LOAD
    49.5  KN
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description