Replacement insert 1035-30G-RHP
Part number : 1035-30G-RHP
RHP
Description
The 1035-30G-RHP RHP Replacement Insert measures 30 mm inside diameter, 72 mm outside diameter and 42.88 mm in thickness. It is made of .
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RSH-SKF
Replacement insert - 1220-20G-RHP RHP
REPLACEMENT INSERT 1220-20G-RHP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    42.88  MM
  • WEIGHT
    510  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Compatibilities
  • HAITH
    SUPAFILL
Description