Replacement insert 1030-30GFS-RHP
Part number : 1030-30GFS-RHP
RHP
Description
The 1030-30GFS-RHP RHP Replacement Insert measures 30 mm inside diameter, 62 mm outside diameter and 38.1 mm in thickness. It is made of cast iron.
  2 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6305-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6305-2RSH-SKF
Replacement insert - YET-SA-207 GEN
REPLACEMENT INSERT YET-SA-207
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    38.1  MM
  • MATERIAL
    cast iron
  • WEIGHT
    327  G
  • PACKAGING
    1
Description