Gearbox bearing TK40-1B2-NSK
Part number : TK40-1B2-NSK
NSK
Description
The Gearbox Bearing, known as TK40-1B2-NSK NSK, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 67 mm and a thickness of 18.6 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    67  MM
  • THICKNESS
    18.6  MM
  • WEIGHT
    200  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description