Gearbox bearing R35-60-U42-NSK
Part number : R35-60-U42-NSK
NSK
Description
The Gearbox Bearing, known as R35-60-U42-NSK NSK, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 29 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X32X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X32X7-FPM
Gearbox bearing - HC-STA4785-LFT-JTEKT JTEKT
GEARBOX BEARING HC-STA4785-LFT-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    560  G
  • PACKAGING
    1
Description