Gearbox bearing HM807040-102-JTEKT
Part number : HM807040-102-JTEKT
JTEKT
Description
The Gearbox Bearing, known as HM807040-102-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 44.45 mm, an outer diameter of 102 mm and a thickness of 36.513 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-32X42X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-32X42X10-NBR
Tapered roller bearing - F237543-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING F237543-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    44.45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    102  MM
  • THICKNESS
    36.513  MM
  • WEIGHT
    1300  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description