Gearbox bearing HL-NK35X68X20-1T-2PX1-NTN
Part number : HL-NK35X68X20-1T-2PX1-NTN
NTN
Description
The Gearbox Bearing, known as HL-NK35X68X20-1T-2PX1-NTN NTN, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-28.57X50.80X6.35-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28.57X50.80X6.35-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    295  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description