Gearbox bearing 7E-HKS13X20X12-3-NTN
Part number : 7E-HKS13X20X12-3-NTN
NTN
Description
The Gearbox Bearing, known as 7E-HKS13X20X12-3-NTN NTN, has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 12 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-20X43X7.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-20X43X7.50-NBR
Needle roller bearing - HK1312-JTEKT JTEKT
NEEDLE ROLLER BEARING HK1312-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
Description