Gearbox bearing 4T-302-28STPX1-NTN
Part number : 4T-302-28STPX1-NTN
NTN
Description
The Gearbox Bearing, known as 4T-302-28STPX1-NTN NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 17.25 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-40X56X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-40X56X9-NBR
Tapered roller bearing - 303-28XX-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 303-28XX-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    17.25  MM
  • WEIGHT
    209  G
  • PACKAGING
    1
Description