Thrust ball bearing F8-16M-EZO
Part number : F8-16M-EZO
EZO
Description
The Thrust Ball Bearing, known as F8-16M-EZO EZO, has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 16 mm and a thickness of 5 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-10.10X1.60-EPDM70 GEN
O-RING SEAL OR-10.10X1.60-EPDM70
Thrust washer - AS0821 GEN
THRUST WASHER AS0821
Thrust ball bearing - F8-16G GEN
THRUST BALL BEARING F8-16G
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description