Thrust ball bearing 60Z50-FAG
Part number : 60Z50-FAG
FAG
Description
The Thrust Ball Bearing, known as 60Z50-FAG FAG, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 82 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    82  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    384  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description