Deep groove ball bearing W22R105C-KOYO
Part number : W22R105C-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as W22R105C-KOYO from the brand JTEKT, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 65 mm.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1815-P20 GEN
PAP BUSH PAP1815-P20
Anti-vibration mount MM - MM2520-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM2520-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    65  MM
  • 2ND THICKNESS
    105  MM
  • WEIGHT
    660  G
  • PACKAGING
    1
Description