Deep groove ball bearing VTAA21Z-1-NSK
Part number : VTAA21Z-1-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as VTAA21Z-1-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 21 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 13.5 mm.
  6 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-ZZ
Rotary shaft seal - OAS-20X30X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X5-NBR
Ball - BA-7 GEN
BALL BA-7
7 7
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    21  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    13.5  MM
  • WEIGHT
    101  G
  • PACKAGING
    1
Description