Deep groove ball bearing VEX17-NS-7CE1-UL-SNFA
Part number : VEX17-NS-7CE1-UL-SNFA
SNFA
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as VEX17-NS-7CE1-UL-SNFA from the brand SNFA, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 10 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    39  G
  • PACKAGING
    1
Description