Deep groove ball bearing TS3-6304LLBA2-58-X3-LX03Q16-NTN
Part number : TS3-6304-LLBA2-58-C3-LX03Q16-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as TS3-6304LLBA2-58-X3-LX03Q16-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 15 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-42X58X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X58X7-NBR
Deep groove ball bearing - 949100-3820-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING 949100-3820-PFI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    212  G
  • PACKAGING
    1
Description