Deep groove ball bearing TS3-6202-LLBA-40-C4-LX03Q31-NTN
Part number : TS3-6202-LLBA-40-C4-LX03Q31-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as TS3-6202-LLBA-40-C4-LX03Q31-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 11 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-17X40X8.50-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-17X40X8.50-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    70  G
  • PACKAGING
    1
Description