Deep groove ball bearing S608-ZZ-AG22-INOX-EZO
Part number : S608-ZZ-AG22-INOX-EZO
EZO
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as S608-ZZ-AG22-INOX-EZO from the brand EZO, has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 625-ZZ-INOX GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 625-ZZ-INOX
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-5ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-5ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • SEALING
    Shield on both sides
  • MATERIAL
    STAINLESS STEEL
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description