Deep groove ball bearing PGD95DSF01A1C-O-PFI
Part number : PGD95DSF01A1C-O-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as PGD95DSF01A1C-O-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 17 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-48X63X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-48X63X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6302-RMX GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6302-RMX
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    394  G
  • PACKAGING
    1
Description