Deep groove ball bearing MSR-55X1.5-SPIETH
Part number : MSR-55X1.5-SPIETH
SPIETH
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as MSR-55X1.5-SPIETH from the brand SPIETH, has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 25 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • PACKAGING
    1
Description