Deep groove ball bearing LJ17D-RHP
Part number : LJ17D-RHP
RHP
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as LJ17D-RHP from the brand RHP, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 12 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • PACKAGING
    1
Description