Deep groove ball bearing K25008-ARO-KAYDON
Part number : K25008-ARO-KAYDON
KAYDON
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as K25008-ARO-KAYDON from the brand KAYDON, has an inner diameter of 250 mm, an outer diameter of 266 mm and a thickness of 8 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    250  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    266  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    280  G
  • PACKAGING
    1
Description