Deep groove ball bearing HTF-R38-10-G5UR4-NSK
Part number : HTF-R38-10-G5UR4-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as HTF-R38-10-G5UR4-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 25.4 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X58X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X58X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    25.4  MM
  • WEIGHT
    457  G
  • PACKAGING
    1
Description