Deep groove ball bearing HTF-BDZ72-2-NX3-NSK
Part number : HTF-BDZ72-2-NX3-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as HTF-BDZ72-2-NX3-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 72 mm, an outer diameter of 104 mm and a thickness of 30 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    72  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    104  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • 2ND THICKNESS
    26  MM
  • WEIGHT
    697  G
  • PACKAGING
    1
Description