Deep groove ball bearing FLS-35-RBC
Part number : FLS-35-RBC
RBC
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as FLS-35-RBC from the brand RBC, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 23.5 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    23.5  MM
  • WEIGHT
    217  G
Description