Deep groove ball bearing EX35-7CE1-DDL-SNFA
Part number : EX35-7CE1-DDL-SNFA
SNFA
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as EX35-7CE1-DDL-SNFA from the brand SNFA, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 42 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    42  MM
  • WEIGHT
    154  G
  • PACKAGING
    1
Description