Deep groove ball bearing EC6204M2-52C3-NTN
Part number : EC6204M2-52C3-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as EC6204M2-52C3-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 14 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    143  G
  • SPECIFIC
    High speed
  • PACKAGING
    1
Description