Deep groove ball bearing DU60108-8-JTEKT
Part number : DU60108-8-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as DU60108-8-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 108 mm and a thickness of 75 mm.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-56X2-FPM80 GEN
O-RING SEAL OR-56X2-FPM80
Needle roller and cage assemblies - F15120-ASFERSA ASFERSA
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES F15120-ASFERSA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • THICKNESS
    75  MM
  • WEIGHT
    3000  G
  • PACKAGING
    1
Description