Deep groove ball bearing DAC43-45820037
Part number : DAC43-45820037
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as DAC43-45820037 from the brand Generic, has an inner diameter of 43 mm, an outer diameter of 82 mm and a thickness of 37 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61805-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61805-2RS
Ball - BA-6.35 GEN
BALL BA-6.35
Housed bearing - 2 bolts - FLPL206-SSUC206-INOX GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS FLPL206-SSUC206-INOX
  • INSIDE DIAMETER
    43  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    82  MM
  • THICKNESS
    37  MM
  • 2ND INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • WEIGHT
    811  G
Description