Deep groove ball bearing BB-UB-275377-B3-BLACKBEARING
Part number : BB-UB-275377-B3-BLACKBEARING
BLACKBEARING
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as BB-UB-275377-B3-BLACKBEARING from the brand BLACKBEARING, has an inner diameter of 27.5 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 7 mm.
  21 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61802-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61802-2RS1-SKF
Caliper - AC0511-CLAS CLAS
CALIPER AC0511-CLAS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    27.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
  • APPLICATIONS
Description