Deep groove ball bearing B35-133-CG33-NSK
Part number : B35-133-CG33-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B35-133-CG33-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 14 mm.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X75X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X75X12-NBR
Thrust washer - AS3552 GEN
THRUST WASHER AS3552
Deep groove ball bearing - 98304 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 98304
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    248  G
  • PACKAGING
    1
Description