Deep groove ball bearing B22-27-JTEKT
Part number : B22-27-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B22-27-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 15 mm.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP0810-P10 GEN
PAP BUSH PAP0810-P10
Rotary shaft seal - MK022A1-JTEKT JTEKT
ROTARY SHAFT SEAL MK022A1-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    145  G
  • PACKAGING
    1
Description