Deep groove ball bearing B22-19-C3-NSK
Part number : B22-19-C3-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B22-19-C3-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 17 mm.
  28 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X45X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X45X8-NBR
Ball - BA-30-ACIER GEN
BALL BA-30-ACIER
30 30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    247  G
  • PACKAGING
    1
Description