Deep groove ball bearing B20-157D-PFI
Part number : B20-157D-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B20-157D-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 9 mm.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RSH-SKF
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Rotary shaft seal - OAS-28X43X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X43X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    52  G
  • PACKAGING
    1
Description