Deep groove ball bearing B17-127D-PFI
Part number : B17-127D-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B17-127D-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 20 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-62 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-62
2 2
Rotary shaft seal - OAS-20X40X11-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X40X11-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    311  G
  • PACKAGING
    1
Description