Deep groove ball bearing B17-102-AT1X-DDG3W-01-NSK
Part number : B17-102-AT1X-DDG3W-01-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B17-102-AT1X-DDG3W-01-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 14 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • RADIAL CLASS
    C3
  • WEIGHT
    115  G
  • PACKAGING
    1
Description