Deep groove ball bearing B16-8B-C4-NSK
Part number : B16-8B-C4-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B16-8B-C4-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 12 mm.