Deep groove ball bearing B15-86DD-NIS
Part number : B15-86DD-NIS
NIS
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B15-86DD-NIS from the brand NIS, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 14 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    125  G
  • PACKAGING
    1
Description