Deep groove ball bearing B15-115D-PFI
Part number : B15-115D-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B15-115D-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 43.32 mm and a thickness of 13 mm.
  3 parts in stock (18 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-33 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-33
Deep groove ball bearing - 949100-2790 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 949100-2790
Glue - COLLE-RESISTANCE-FORTE-638-10ML-LOCTITE LOCTITE
GLUE COLLE-RESISTANCE-FORTE-638-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43.32  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    93  G
  • PACKAGING
    1
Description