Deep groove ball bearing B12-57-T1XVVNCXCE-NSK
Part number : B12-57-T1XVVNCXCE-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B12-57-T1XVVNCXCE-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 13 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X28X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    45  G
  • PACKAGING
    1
Description