Deep groove ball bearing B10-50D-PFI
Part number : B10-50D-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B10-50D-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 27 mm and a thickness of 11 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF12 GEN
ROD END TSF TSF12
Oil filled flanged bronze bush - BNZF6-10-14-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF6-10-14-2-16
Deep groove ball bearing - B17-102-DG48-NSK NSK
DEEP GROOVE BALL BEARING B17-102-DG48-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    27  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
Description