Deep groove ball bearing ASNU-20-STIEBER
Part number : ASNU-20-STIEBER
STIEBER
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as ASNU-20-STIEBER from the brand STIEBER, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 21 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X45X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X45X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    218  G
  • PACKAGING
    1
Description