Deep groove ball bearing ACB4545-40-C-RS-ZEN
Part number : ACB4545-40-C-RS-ZEN
ZEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as ACB4545-40-C-RS-ZEN from the brand ZEN, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 8 mm.
  6 parts in stock (17 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • SEALING
    Seal on one side
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
    1
Description