Deep groove ball bearing ACB-4545-30-BRS-ZEN
Part number : ACB-4545-30-BRS-ZEN
ZEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as ACB-4545-30-BRS-ZEN from the brand ZEN, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 41.8 mm and a thickness of 7 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Deep groove ball bearing - ACB4545-40-C-RS-ZEN ZEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING ACB4545-40-C-RS-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    41.8  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    28  G
  • PACKAGING
    1
Description